Ratlankio ET atžyma

Ratlankio ET yra Ratlankio išnešimas

Ratlankių dokumentacijoje rasite žymenį ET kuris naudojamas kaip sutrumpinimas nuo vokiško žodžio Einpresstiefe reiškiančio įspaudo gylį. Angliškai dažnai užrašomas kaip Rim Offset todėl ir sulietuvintai kartais minimas kaip ratlankio ofsetas. Šis parametras, kaip ir tvirtinimo skylių matmenys (PCD) ar diametras yra vienas tų matmenų, kuriuos reikia žinoti norint priderinti ratlankius automobiliui pagal modelį.


 

Ratlankio ET paaiškinimas grafike Šiame paveikslėlyje vaizduojami trys skirtingi ET tipai – neigiamas, nulinis ir teigiamas. Šį žymėjimą galite rasti ant daugumos gamyklinių ratlankių, jei ne priekinėje tai vidinėje rato pusėje.Dažniausiai sutinkamas teigiamas skaičius, reiškiantis nuokrypį milimetrais.

Kas yra ratlankių ET?

Geriau suprasti ratlankio ET dydį ir tai kaip keičiasi ratlankio pozicija keičiantis ET jums padės šis virtualus demonstracinis stendas. Paslinkite slankiklį ir stebėkite kaip keičiasi rato padėtis paveikslėlyje priklausomai nuo to, ar pasirenkamas teigiamas ar neigiamas ET išnešimas.

 ET Pokyčio demonstracija
Išnešimas (ET)
ET0

Ratlankio ET žymėjimo įspaudai

Nuotraukoje keletas ET žymėjimo pavyzdžių. Informaciniai įspaudai ant lengvo lydinio ratlankių.

ET žymenys ant lietų ratlankių

Neigiamas ratlankio ET išnešimas

Neigiamas – žymimas su minusu ET -25 reiškia, kad ratlankio tvirtinimo plokštuma yra per 25 mm nutolusi nuo ratlankio centro link automobilio, todėl toks ratas bus labiau atsikišęs į išorę. Jei pats ratlankis yra pakankamai platus, esant neigiamam ET išnešimui ratlankiai gali išlįsti iš už sparnų. Neigiamas ET išnešimas


 

Nulinis ratlankio ET išnešimas

Nulinis ET reiškia, kad tvirtinimo plokštuma sutampa su ratlankio centru. Tokią gamyklinę konfigūraciją dažniau sutiksite tarp visureigių tokių kaip Toyota Land Cruiser, Ford Everest, Hyundai Galloper, Nissan Terrano. Dauguma gamintojų turi modelių su nuliniu ET išnešimų, pavyzdžių nesunkiai rasite ir tarp Lexus, Citroën ar Volkswagen automobilių. Ką reiškia ET0

Teigiamas ratlankio ET išnešimas

Dažniausiai automobilių gamintojų taikomas ET išnešimas yra tarp +30 mm ir +40 mm. Tai leidžia perkelti automobilio svorio centrą po juo ir vizualiai siaurina automobilį. Tačiau palieka žymiai mažiau laisvės ratlankio dizaino įmantrumui. Teigiamas ET išnešimas dažniausiai pakiša ratlankį giliau po automobilio kėbulu, kadangi ratlankis labiau apgaubia stebulę. Ši gamyklinė konfigūracija dažnai taikoma mažiems ir vidutinio dydžio autobusiukams, krovininiams automobiliams. Tarp lengvųjų automobilių teigiamas išnešimas būdingas vokiškiems automobiliams ir tiems automobiliams kurių gamyklinėje komplektacijoje ratai yra didesni. Vizualiai tokie ratlankiai ne retai atrodo plokštesni, kaip kad šioje Audi A3 nuotraukoje. Audi A3 ET išnešimas

Kodėl tai svarbu?

Dažnai antrinėje rinkoje gaminami ratlankiai nėra orientuoti į vieną konkretų modelį. Tokiu būdų pardavėjas siekia turėti didesnį potencialių pirkėjų ratą. Be to, ratlankių duomenys skiriasi tarp skirtingų automobilių modelių bei gamintojų. To pasekoje ratlankių būna įvairiausių dydžių ir matmenų. Renkantis ratlankius šiuos matmenis reikia derinti prie savo automobilio modelio gamyklinių parametrų. Šioje vietoje nuo kelių priklausys ne tik estetinis automobilio vaizdas, manevringumas, bet ir jo saugumas. Dėl netinkamai parinkto ET išnešimo ratas gali liestis prie kitų automobilio dalių arba atrodyti ne taip estetiškai. Prieš komplektuojant ratus verta pasitikrinti mūsų duomenų bazę, kurioje surinkti ne tik gamintojų duomenys, bet ir pateikiami komplektuojami lengvųjų automobilių ratlankių dydžiai pagal faktinius išmatavimus, todėl ten rasite ne vieną, o keletą pritaikomų variantų atsižvelgiant į ratlankio diametrą ir pasirintas padangas.


 

Ką daryti jei ET įspaudai nurodyti coliais?

Tuomet galite konvertuoti colius (inch) į milimetrus daugindami colius iš 25.4; Priešingu atveju, jei reikia mm versti coliais – dalinkite milimetrus iš 25.4

ET išmatavimas liniuote

Jei Jums reikia rankomis išmatuoti ratlankio ET išnešimą tai galite nesunkiai padaryti su liniuote pagal šią formulę:

Ratlankio išnešimas ET

A – tai ratlankio plotis. Padalinkite jį per pusę – taip sužinosite atstumą iki ratlankio centro. Ratlankio išnešimas ET B – tai atstumas nuo ratlankio kraštinės briaunos iki tvirtinimo plokštumos. Šį atstumą galite išmatuoti taip kaip pavaizduota šioje nuotraukoje: Ratlankio išnešimas ET

Pagal gautas ratlankių išmatavimų reikšmes nesunkiai suskaičiuosite ET atlikdami šiuos paprastus veiksmus. Iš išmatuoto B dydžio (milimetrais) atimkite A dydį (milimetrais, padalintą per pusę) ir taip gausite ET išnešimą.

Ratlankių ET pagal automobilį

Mes turime duomenų bazę kurioje rasite visų automobilių markių ET duomenis pagal modelį ir metus. Be gamyklinių komplekacijų lentelėse taip pat rasite pritaikomų alternatyvų matmenis savo automobilio modeliui pagal ratlankių dydį ir padangų aukštį. Pasinaudokite paiešką

Turite klausimų? Užduokite juos tiesiog čia ir mes jums atsakysime!

41 Comments

 1. Lauryna

  Sveiki, nusipirkome naudotus bazinius lietus ratlankius ir pastebejome, kad vieno ratlankio ET skiriasi. Ar galima juis naudoti?
  Ačiū už atsakymą.

  Reply
  • Vytautas

   Laba diena, Lauryna!

   Įsitikinkite, kad skiriasi tik vieno ratlankio ET (Galbūt skiriasi dviejų ratlankių ET ir jie anksčiau buvo montuojami ant tos pačios ašies?)

   Jei vis dėl to skiriasi tik vieno ratlankio ET tada rekomenduotume:

   Pasitikrinti ratlankių išmatavimus pagal automobilio modelį ir sužinoti kokios yra tipinės ET ribos Jūsų automobilio modeliui.

   Tuomet, jei abu ratlankių variantai yra tinkami, problemą išspręsti galite panaudojant išnešimo korektorius. Jie leidžia sumažinti ratlankio ET todėl išnešimo korektorių pagalba galite sulyginti skirtumą tarp ratlankių.

   Priklausomai nuo to, kurio ratlankio ET yra didesnis, Jums prireiks 1 arba 3 išnešimo korektorių.

   Reply
 2. Audrius

  Sveiki noriu pirkti ratlankius pagal mano auto et 55 o noriu pirkti kur et 38 ar tiks jie ? Dėkui už atsakymą

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Audriau,

   kadangi neparašėte apie kokį konkrečiai automobilį šnekate, negalėjau jo patikrinti kataloge tačiau Jūs galite surasti jį mūsų duomenų bazėje ir pasitikrinti kokios yra to modelio ET ribos https://formis.lt/ratlankiu-ismatavimai/

   Reply
 3. Regimantas

  Sveiki
  Turiu OPEL MERIVA 1,3D 2007m, kuriai uždėti ratlankiai 6J15 ET43.
  Noriu sumontuoti žieminį komplektą,bet gaunu ratlankius su ET49.
  Kokį sprendimą siūlytumėte?

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Regimantai,

   Jūsų atveju problemą išspręsti galima pritaikant 3mm universalius išnešimo korektorius (kaip nuotraukoje)

   universalūs išnešimo korektoriai

   Reply
 4. Žygintas Dainys

  Sveiki.kaip tiksliau galima būtų paskaičiuoti ET, kad perkant ratlankius, maximaliai būtų ratlankis išnestas į išorė link sparno, nededant “rastafkiu”?
  Gamintojo standartas ET41,plotis 7,7.5J. Ačiū.

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Žygintai,

   paprastai rastafkėmis yra kompensuojamas trūkstamas išnešimas todėl teisingai pasirinkus ratlankius jų nereikės dėti. Norint ratlankį maximaliai išnešti link sparno reikia atsižvelgti į du dydžius: ratlankio plotį ir išnešimą. Ratlankio plotis 7 ar 7.5 nurodomas coliais todėl tai reiškia, jog turite 19.05 – 17.78 cm pločio ratlankius, o tvirtinimo plokštuma yra per 41 mm pastumta link išorinės ratlankio pusės. Žinant tai, galite ieškoti ratlankių su mažesniu ET per tiek milimetrų, kiek norite išstumti ratlankį į išorę arba rinktis platesnius ratlankius.

   Reply
 5. Mantas

  Sveiki,
  Šiuo metu važinėju su originaliais volvo 235/40 R19 ratais ir galvoju ar galėčiau uždėti ir aukštesnio profilio padangas (žiemai), kaip pvz 235/50 ar 235/55 R19? Automobilis Volvo s60 (2015) 2.0 T6. Ačiū už atsakymą.

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Mantai,

   skirtumas tarp 40 ir 55 (net ir 50) šiuo atveju yra gana žymus. Sugretinus padangos profilius matosi kaip smarkiai keičiasi diametras kuris išauga virš 10% todėl reikia įsitikinti, ar tokio diametro ratas vis dar telpa šio modelio arkoje.
   volvo s60 rato profilis

   Mūsų žiniomis nei 235/50 nei 235/55 profilio padangos su R19 ratlankiu šiuo atveju nebus pritaikomos, paprastai jos gali būti komplektuojamos su V60 Cross Country / S60 Cross Country / V90 Cross Country (2017-2018) ir XC modeliais

   Reply
  • Paulius

   Aukstesnio profilio padangas gali uzdeti be problemu. Tokiu atveju atitinkamai pagal tai kokio padangu aukscio nori turi derint ratlankius coliais. siuo atveju siulyciau deti 17 coliu ratlankius (jeigu tinka modeliui ir nebus per mazi.) O kitaip tariant negalima keisti pacio rato su padanga dydzio. jei nori aukstesniu paprasta – mazink ratlankius. 🙂

   Reply
 6. Vaidas

  Sveiki,VW jetta 2013 m gamyklinis ET50 ar tiks ratlankiai su ET45?

  Reply
 7. Darius

  Sveiki. Nupirkau komplekta ratų ir tik vėliau pastebėjau kad 3 ratu ET45 o vieno ET40
  Kokia išeiti pasiūlytumet?

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Dariau,

   Jums padėti gali išnešimo korektoriai. Šiuo atveju Jums reikės 3 vnt 5mm korektorių kurių pagalba sulyginsite visų ratų išnešimą iki ET40.

   Reply
 8. Tadas

  Sveiki, jūsų tinklapyje pisitiktrinau, kad mano automobiliui tinka ratlankiai su ET 39. Ar galiu dėti ET 45? Ar čia didelis skirtumas?

  Reply
  • Vytautas

   Kad galėtume tiksliai atsakyti reikia konkrečiai žinoti apie kokį automobilį kalbame, be to svarbu ir norimo uždėti ratlankio parametrai (ne tik ET, bet ir jo plotis, aukštis)

   Svarbu žinoti, jog didėjant ET (Pvz keičiant iš ET39 į ET45) ratas labiau lenda gilyn į arką. Todėl priklausomai nuo ratlankio pločio ir automobilio pakabos konstrukcijos, jis galų gale pradės liesti kitas detales ir paprasčiausiai neužsidės. Kai kuriais atvejais tokią problemą galima nesunkiai išspręsti naudojant išnešimo korektorius, tačiau ar Jūsų atveju šis metodas gali būti taikomas negalime atsakyti neturėdami pilnos automobilio bei ratlankio specifikacijos.

   Taip pat klausiate, ar čia didelis skirtumas. Atsakome, jog skirtumas tarp ET39 ir ET45 yra 6mm arba 0.6cm.

   Vizualiai palyginti skirtingus ET galite šiame puslapyje: https://formis.lt/padangu-ismatavimu-palyginimas/

   Reply
 9. Darius

  Sveiki. Domina ar ant X5 E53 4.6 2003metu galesiu uzsideti siuos ratlankius?
  Priekis R22x10, 5×120, ET40, 74.1.
  Galas R22x11.5, 5×120, ET40, 74.1

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Dariau,

   pagal Jūsų nurodytą konfigūraciją panašu, jog renkatės ratus kurie yra pagaminti atsižvelgiant į E70 ar dar vėlesnio modelio parametrus. Tai sufleruoja centrinės skylės dydis šiuo atveju esantis 74.1 mm. Na, o E53 standartiškai naudojamų ratlankių centrinė skylė yra mažesnė (72.6 mm).

   Kitas svarbus aspektas Jūsų atveju yra ratlankio pločio bei ET išnešimo santykis. Pateikiamose dokumentacijose tokio pločio ratlankiai paprastai turi mažesnį ET išnešimą paleikant daugiau vietos vidinėje ratlankio pusėje.

   Apibendrinant abi potencialias problemas galima pašalinti štai tokiais išnešimo korektoriais kurie tuo pačiu ir išlygina centrinės skylės neatitikimą.

   BMW X5 ratlankio išnešimo korektoriai

   Konkrečiai šių korektorių parametrai yra tokie: BMW X5 74.1 > 72.6 (15mm)

   Tačiau prieš priimdami sprendimus nepamirškite įvertinti to, jog pritaikius tokius korektorius ratas per 15 milimetrų pasistumia į išorinę pusę.

   Reply
 10. Mantvydas

  Sveiki vaoruoju audi a6 c5 noriu deti r 18 ratus nuo naujesnes c6 b7 ir naujesniu ziuryneju.vienos svetaines duomenimis rase kad skiriasi isnesimas. Ar imanoma pakisti ratus ant c5?

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Mantvydai,

   Jūsų aprašytu atveju reikės panaudoti išnešimo korektorius kurių pagalba galėsite sulyginti išnešimą arba padaryti jį dar mažesnį (jeigu to reikalauja didesnis, pasirinktų naujų ratų plotis)

   Reply
 11. Gediminas

  Sveiki. Vairuoju VW TOURAN 2018m 1,4 TSI, turiu galimybe gauti ratlankius nuo VW GOLF CLUBSPORT kuriu ismatavimai yra 7,5Jx18ET49 su 225 45 18 padangomis. Ar galėsiu as juos uždėti ant VW TOURAN. Ačių už atsakyma.

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Gediminai,

   pagal mūsų turimas dokumentacijas tokie ratlankiai išeina iš “pritaikomų” dydžių ribų kadangi čia bandome komplektuoti 7.5J kur maksimaliai rekomenduojama naudoti 7J pločio ratus. Tai reiškia, kad atsiranda rizika, jog ratlankis išsikiš už arkos, liesis prie jos ar kitų vidinėje rato pusėje esačių detalių.

   Tačiau realūs pavyzdžiai dažnai prasilenkia su tuo ką rekomenduoja gamintojai todėl griežtai neigiamo atsakymo šiuo atveju irgi nėra.

   Reply
 12. Andrius

  Sveiki, planuoju keisti ratus,auto Q7 2007m.3.0TDi norejau paklausti ar tiktu ratlankiai R18 5X130 ET56, CB 71.6 mm. ir ka reiskia “pritaikoma” ( reikia kazko dar paildomai? ).

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Andriau,

   mūsų duomenų bazėje esantis žymuo “pritaikoma” nurodo, jog tokių parametrų ratus (Jūsų atveju ET56 R18″) įmanoma uždėti ir tam greičiausiai nėra mechaninių kliučių automobilio konstrukcijoje. T.y. lieka pakankamai vietos ir parinkus tinkamas padangas nėra pavojaus, jog ratas liesis prie sparno, posparnio ar kitų dalių. Nors tokie variantas yra pritaikomi, ne visus juos išbandė bei rekomenduoja to automobilio gamintojas. Todėl lentelėse rasite žymenį “Gamyklinis” kuris šiuo atveju nurodo, jog automobilis išvažiuoja iš gamyklos su tokios komplektacijos ratlankiais (Tačiau ir šiuo atveju, variantų gali būti daugiau nei vienas).

   Klausiate, ar renkantis “pritaikomus” variantus reikia kažko papildomai, tačiau į šį klausimą vienareikšmio atsakymo nėra. Tai priklausys nuo automobilio gamintojo, modelio bei konkrečių parametrų kuriuos pasirinksite. Galutiniam rezultatui svarbu ne tik ratlankio išnešimas, bet ir padangos plotis, kiti parametrai. Todėl reikia gerai įsivertinti kokio konkrečiai rezultato siekiate ir koks rezultatas Jus tenkina.

   Natūralu, jog susidarius dideliam ET deficitui reikės kompensuoti išnešimo korektoriais arba esant skirtingam skylių skaičiui naudoti varžtų adapterius, tačiau tai dažniau kraštutiniai atvejai, kuomet bandoma pritaikyti ratus tarp skirtingų markių bei modelių.

   Reply
 13. Tomas

  Sveiki, Volvo XC90. Noriu, kad ratai išeitų į išorę, kaip suprantu et reikia mažinti, tačiau ar tai nepakenks automobilio stabilumui

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Tomai,

   Iš tiesų supratote teisingai, išnešimo korektoriai leidžia sumažinti ratlankio ET ir taip pastumia juos link išorės. Deja negalime atsakyti kaip keičiasi automobilio stabilumas modifikuojant ratų bazės plotį tačiau gera mintis būtų vadovautis gamykliniais parametrais ir per daug nuo jų nenukrypti, be to jums patarti gali Volvo prekyba užsiimantys atstovai Lietuvoje.

   Reply
 14. Donatas

  Sveiki, per klaidą nusipirkau per aukšto profilio padangas 225/55 r17. Ar galima jas uždėti ant honda accord 2012 metų automobilio, kur gamintojas nurodo 225/50 r17 matmenis?

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Donatai,

   dėkojame už klausimą. Mūsų žiniomis 225/55 r17 padangos suderinamos su Honda Accord 2012 modeliu nors tai ir nėra specifiškai nurodyta gamintojo. Kadangi skirtumas yra minimalus, problemų kilti neturėtų.
   Papidomai pateikiame palyginimą tarp 225/50 ir 225/55 padangų (aukštesnės padangos sumontuotos dešinėje nuotraukoje)
   HONDA Accord 2012 225/50 vs 225/55 at r17

   Reply
 15. Paulius

  Sveiki norejau pasiteirauti mano automobiliui hyundai i30 2010m orginaliai tinka r17 ratlankiai su siais parametrais J7/ET51-58 o ar tiktu nuo automobilio hyundai i40 r17 kuriu parametrai J7,5/ET46

  Reply
 16. Rolandas

  Sveiki,į Toyota Avensis 2004m. 2.0 D4D 85kw noriu pirkti lengvojo lydinio ratlankius su naujomis vasarinėmis padangomis 215×50 R 17 ratlankių išnešimas ET 35,ar Avensiui tikrų śie ratai,ar neliestų kitų autodetalių? Dėkoju.

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Rolandai,

   su turima informacija negalime atlikti tikslių skaičiavimų, nes Jūsų pateiktame aprašyme nepaminėtas ratlankio plotis, tačiau nurodytas padangos plotis (215) sufleruoja, jog renkatės dar platesnius ratlankius, nei nurodomi gamykliniai pločiai. Be to, mažinant išnešimą ratlankis stumiamas į automobilio išorę todėl Jūsų susirūpinimas dėl aplinkinių detalių tikrai nėra be pagrindo. Štai čia galite stebėti, kaip keičiasi rato padėtis lyginant su gamykliniu PCD 5×100 ET45 R16″ 6.5″ (J) 205/55R16 ratu.

   https://formis.lt/padangu-ismatavimu-palyginimas/?%5B205/55-R16-6.5J-ET45%5D%5B215/50-R17-7J-ET35%5D/

   Reply
 17. Nerius

  Sveiki Audi Q5 yra ET35-45 ,ar galima uzdeti nuo Audi A5 ET 32

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Neriau,

   mažėjant ET ratlankis stumiamas į išorę todėl šiuo atveju Jums rūpi ne tik ratlankio ET, bet ir paties ratlankio plotis, nuo to ir priklausys ar (kaip smarkiai) pasislinks išorinė ratlankio dalis.

   Reply
 18. dovydas srebalius

  Sveiki , noriu pirkti ratlankius ant audi a4 b8 , taciau nezinau ar tiks nes nauji ratlankiai yra 8j et42 su padangom 245/40/18 , o raso kad galiu deti tik et45-47 tai imanoma kazkai uzdeti juos?

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Dovydai,

   gal galite patikslinti apie kurių metų bei modifikacijos audi automobilį eina kalba?

   Reply
 19. Keshtis

  Lada diena.norejau pasiteirauti ar tiktu ant MB B180 r17 ET48 ratlankiai.aciu uz info

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki,

   ant MB B180 šie ratlankiai (būtent R17 ET48) tiks tuo atveju, jeigu leis bendras ratlankio plotis. Šiuo atveju reikia žiūrėti ne tik išnešimą, bet ir gamykliškai komplektuojamus pločius. Daugiau informacijos apie Mercedes-Benz B-Class ratlankių išmatavimus rasite čia: https://formis.lt/ratlankiu-ismatavimai/mercedes/b-class/

   Reply
 20. Vytautas B

  Sveiki,
  Lexus GS450h 2007m.
  Originalus ratlankiai R18 8J ET45.
  O nupirkti nauji ratlankiai R18 8J ET40. Ir kliūna į stabdžių diskus.
  Kaip pasiskaičiuot ar iš kur žinot kokie minimalūs praplatintojai reikalingi?
  Ačiū

  Reply
  • Vytautas

   Sveiki Vytautai,

   Suvedus Jūsų pateiktą informaciją į ratų palyginimo programą gauname tokį vaizdą: https://formis.lt/padangu-ismatavimu-palyginimas/?%5B205/50-R18-8J-ET45%5D%5B205/50-R18-8J-ET40%5D/

   Kaip matote, raudonas ratas, kurio ET yra didesnis (ET45), stovi giliau, o mėlynas (ET40) šiek tiek labiau atsikišęs į išorę. Šiuo atveju labiau tikėtina, kad būtent raudonas ratas kurio ET didesnis kliudo vidinėje rato pusėje esančias detales, nors Jūs savo klausime parašėte priešingai. Todėl jeigu galite, patikslinkite savo turimą informaciją.

   Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ratlankių išmatavimai pagal automobilio markę

Ratlankiai pagal automobilį

Ratlankių išmatavimai pagal automobilio markę, metus ir modelį

Padangos pagal automobilį

Padangos pagal automobilio markę

Padangų parinkimas pagal automobilio markę, metus ir modelį.

Ratų palyginimo skaičiuoklė

Ratų palyginimo skaičiuoklė

Vizualus ratų palyginimas pagal padangos ir ratlankio aukščio, pločio ir ET paramentrus

PCD Matavimas

Naudojami tvirtinimo taškų standartai ir PCD matavimo pavyzdžiai

Centrinė skylė (CB)

Viskas ką svarbu žinoti apie centrinę ratlankio skylę ir centravimo žiedų naudojimą